school, everything is going to change without old friends.

   

  szkoła, szkoła. pewnie jeszcze miesiąc temu cieszyłabym się z wolności, a dzisiaj siedzę nad angielskim – przepraszam, udaję, i krzyczę z bezsilności. wzięłam za dużo na siebie, nie uważałam. jak zazwyczaj zresztą. jak zaczną się sprawdziany, to ja dziękuję. narazie trzeba się uśmiechnąć i robić dobrą minę do złej gry. 
  czytałam ostatnio na pewnym portalu społecznościowym, ze muzułmanie przejmą kontrolę nad Niemcami. gdyby ktoś mi powiedział to kilka lat temu, uśmiechnęłabym się ironicznie i powiedziała coś w stylu „skończcie!” i wyłączyła okno, naciskając na „wyjście”. a teraz? teraz, kiedy po gimnazjum pare osób wyprało mnie odrobinę z własnego zdania, siedzę cicho i słucham. wsłuchuję się w za i przeciw i nie mogę podjąć decyzji, bo ktoś wyprał mnie z mojego zdania. pamiętam, jak dzielnie walczyłam o obronę swojego zdania, jak zazwyczaj broniłam innych, narażajac się na krytyczne spojrzenia nauczycieli. w końcu jednak machali ręką. parę jednak było takich, ze wmawiali mi ciągle „siedź cicho, nie masz do końca racji”. nie siedziałam cicho. w końcu dopięła swego – zaczęła krytykować moje prace, az do mnie samej. skonczyło się gimnazjum juz troche dawno, a ja nie potrafie się zgłosić i bronić swojego zdania. w dzisiejszym świecie trzeba, a ja siedzę, po prostu siedzę. 
  uciekam czasami przed ludzmi. 
  niesłusznie.  

14 przemyśleń na temat “school, everything is going to change without old friends.

 1. Nie możesz siedzieć cicho. Tym bardziej, że kiedyś walczyłaś. Niektórzy mają charakter, nazwałabym to, defensywny. Ale Ty przecież byłaś jak lwica i chyba do tego tęsknisz. Więc się nie bój. wyrażaj swoje zdanie. Ja nieraz oberwałam z powodu zbyt ostrego języka. Nie nauczyło mnie to spokoju, wręcz przeciwnie – o swoje umiem walczyć i rozumiem, gdy jednak się pomylę. Więc walcz. Podziwiam takich ludzi, a zresztą sama będziesz mogła patrzeć w lustro za parę lat. Nie będziesz żałować raz wypowiedzianych słów. To co złe to i tak do ans wróci, więc swoje się wycierpi, a przynajmniej nie będzie gdybania.

  Pozdrawiam serdecznie :)

 2. Nawet bardzo niesłusznie. Poglądy to czasami jedyne, czego warto bronić. Poglądy to tożsamość. Bez tożsamości się nie istnieje. Nie można okłamywać samego siebie.

  Udawanie nauki jest bardziej męczące niż się wydaje.

  Ja mam żółte buty. Przykro mi.

  face-for-the-radio.mylog.pl/

 3. Hejka
  nie wiem czy to dobrze trafiłam ale chyba tak bo podałaś adres u mnie na blogu:) dzięki za pierwszego komenta:) u Ciebie też jest fajnie. pozdrawiam

  A drugiego bloga mam też na mylog.pl .nie wiem czy znasz… cassis22

 4. Tak, nie mogę się doczekać Florydy. Nigdy nie byłam w stanach! To będzie spełnienie jednego z wielu moich marzeń!

  A jeśli chodzi o Twoja notkę, to dobrze, że zdajesz sobie z tego sprawę. Musisz się przełamać i dalej bronić swojego zdania.

 5. Mieszkanie prywatne, z dwoma koleżankami, w ścisłym centrum.

  Zobaczymy jak to będzie. Na dzień dzisiejszy, jestem co raz to bardziej przerażona.

 6. Nawet nie wiesz jak bardzo wzruszyłaś moją skorupę braku czasu. Będą samosiejki, będą drobne siewki drzew (miejmy nadzieję kiedyś potężnych).

  Czekam na jakąś nowość u Ciebie. Już 2 miesiące szkoły. Mi 26.20 wypada 3 miesiąc działalności w wolontariacie – chyba sobie zrobię urodzinowy placek.

  Pozdrawiam serdecznie :)

 7. Ja nie uciekam przed ludźmi. Po prostu ich nie zauważam.

  Nic prostszego. W moim przypadku zmiana wagi i anemia spowodowana jest tym, że zdradziłam chłopaka, który mnie zostawił. I nie, nie dziwię mu się.

 8. Kiedy coś nowego? :)
  Dziękuję za odwiedziny i komentarz (Zawsze mi się miło robi czytając takie słowa). Szkołą to nie wszystko, tak jak powiedział mój dobry znajomy – „studiowanie ma być etapem przejściowym,a nie celem samym w sobie. Są rzeczy ważniejsze”. Odnosi się to chyba ogólnie do edukacji i od kiedy mam takie podejście, to faktycznie widzę jakie powinny być priorytety w życiu. Nauka jak najbardziej, ale opuszczony jeden wykład to nie zbrodnia, tym bardziej, że dzisiaj będąc szczerą z profesorem nic nie straciłam a tylko zyskałam obecność, ostatnio miałam genialny wtorek i mogę ze spokojem iść spać (no w sumie, nie z takim spokojem – jutro czeka mnie koło-gigant z chemii i w czwartek z matematyki). Więc proszę o kciuki i życzę dobranoc :):):)

 9. oj dawno dawno nie zaglądałaś.
  piosenki dla dzieci? może i niektóre ale większość jest naprawdę fajnych. mówię o Hannie, bo Biebera nawet nie słuchałam. raz słyszałam – nie przekonało mnie to.

  wow. super notka. ja też mam ciągle tylko szkoła, szkoła, szkoła. we wakacje prace domowe, szkoła niby wolność od tego a tu nauka i nauka :/
  wiesz. nauczyciel ma „zawsze” rację. Jeżeli ma rację to tłumaczy uczniom i wtedy wszystko wiadomo. jak nie ma racji to powie tylko: „nie pyskuj mi tu” „siedź cicho bo nie masz racji” i tym podobne.
  no cóż, tak już jest.

  – od drugiego akapitu brzmi jak piosenka ;) rap dokładniej xD

 10. Bu, tu ta z dziwactwa-panny-a.mylog.pl
  czasem lepiej trzymac usta na kłódkę, a swoje żale wylewac do internetu: on wszystko łyknie.
  oczywiscie nie zawsze – byle nie za głośno, bo „dlatego dzwon głośny, bo próżny” – głupi krzyczą najgłośniej. dlatego próba ich przekrzyczenia sprowadza nas do ich poziomu, gdzie pokonają nas doświadczeniem :P
  pan Ewan… ah <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>